Mød de voksne på efterskolen

Thomas Madsen
Thomas Madsen
Forstander
Mads Hovgaard
Mads Hovgaard
Viceforstander
Helle Fredskild
Helle Fredskild
Administrator
Tina Kandegaard
Tina Kannegaard
Afdelingsleder
Kirsten Solgaard
Kirsten Solgaard
Sekretær
Karin Christensen
Karin Christensen
Sekretær og "sygemor"
Emil Broustbo
Emil W. Broustbo
Marketingansvarlig
Adam_Alexander Rosendahl
Adam Alexander Rosendahl
Engelsk, badminton og valgfag
Allan Tang
Allan Tang
Fitness og dansk
Allan D. Christiansen
Matematik og fodbold
Andreas Knudsen
Andreas Knudsen
Engelsk, kulturfag og valgfag
Casper Skifter
Casper Skifter
Fodbold og engelsk
Charlotte Knudsen
Charlotte Knudsen
Dans, fitness, dansk og valgfag
Geert Hansen
Geert Hansen
Billedkunst & volley
Charlotte Slot Thomas
Charlotte Slot Thomas
Dans, valgfag og MOT
Helle Koefoed
Helle Koefoed
Dansk, tysk, engelsk og valgfag
Henrik Juelsgaard
Henrik Juelsgaard
360, matematik og vejledning
Inge Strandgaard
Inge Strandgaard
Dansk, valgfag og vejledning
Jeppe Snitkjær Meier
Jeppe Snitkjær Meier
Adventure, engelsk og MOT
Jens Villemoes
Jens Villemoes
Trivsel og MOT
Kamilla Louise Jensen
Kamilla Louise Jensen
Matematik, valgfag og vejledning
Lise Aaes Hansen
Lise Aaes Hansen
Dansk, engelsk og valgfag
Kim Poulsen
Kim Poulsen
Badminton, valgfag og matematik
Lars Weber
Lars Tofte Weber
Fodbold, valgfag og dansk
Maria Juul Viskum
Maria Juul Viskum
Fodbold, matematik og valgfag
Marie-Louise Wulff
Marie-Louise Wulff
Fitness, engelsk, dansk og vejl.
Merete Lykke Nørgaard
Merete Lykke Nørgaard
Barsel
Martin Maag Nielsen
Martin Maag Nielsen
Håndbold, matematik og valgfag
Mikkel Vind
Keeperlærer og fysioterapeut
Michael Isaksen-Ejby
Michael Isaksen-Ejby
Håndbold, dansk og valg Q
Morten Kruse
Morten Kruse
Esport og valgfag
Pia Rahbek Juelsgaard
Pia Rahbek Juelsgaard
Matematik, tysk og vejledning
Rasmus Nygaard
Rasmus N. Christensen
Matematik, fysik og valgfag
Liselotte Tybjerg Holm
Liselotte Holm
Dansk, MOT og valgfag
Rune Bladt Have
Rune Bladt
Fodbold, engelsk, valgfag og MOT
Søren Bo Mogensen
Søren Bo Mogensen
Adventure
Thomas Christiansen
Thomas Christiansen
Håndbold og fysik
Sebastian Michelsen
Sebastian Michaelsen
Esport, valgfag og MOT
Sophie Hansen
Dansk, valgfag og fodbold
Thomas Mailund Mikkelsen
Thomas Mailund Mikkelsen
Mat, fysik/kemi, håndb. og valgfag
Torben Juul Møller
Torben Juul Møller
Fodbold og valgfag
Søren Kirketofte
Søren Kirketofte
Triatlon, matematik og valgfag
Ulla Winding Pilgaard
Ulla Winding Pilgaard
360 og dansk
Ulla Wolff
Matematik og GIE-power
Vibeke Zoffmann Jepsen
Vibeke Jepsen
Dansk, engelsk, tysk og valgfag
Erik Schou
Erik Schou
Pedelleder
Erik Rasmussen
Erik Rasmussen
Pedel
Gitte Bjørn Hansen
Gitte Bjørn Hansen
Pedel
Esben Jensen
Esben O. Jensen
Pedel
Karen Gorm Madsen
Karen Gorm Madsen
Pedel
Klaus Lauritzen
Klaus G. Lauritzen
Pedel
Henning Vobbe Larsen
Henning Larsen
Pedel
Mogens Kjøng Knudsen
Mogens Knudsen
Pedelmedhjælper
Lars Mikkelsen
Lars Mikkelsen
Pedelmedhjælper
Tina Zimmer
Tina Zimmer
Køkkenleder
Anette Waage Skovgaard
Anette W. Skovgaard
Køkkenassistent
Anja Juul Trapp Nielsen
Anja J.T. Nielsen
Køkkenassistent
AnnaMarie Hauborg Bergmann
Anna-Marie H. Bergmann
Køkkenassistent
Anne Erlangsen
Anne Erlangsen
Køkkenassistent
Jenny Brauer
Jenny Brauer
Køkkenmedhjælper
Maria Schmidt
Maria Schmidt
Køkkenassistent
Michella L. Brandt
Michella M Brandt
Køkkenassistent
Torben Damsgaard
Bestyrelsesformand
Tabita Pedersen
Næstformand bestyrelsen
Bjarne Pedersen
Bestyrelsesmedlem
Jes Adrian Larsen
Bestyrelsesmedlem
Emil Kirk
Bestyrelsesmedlem
https://www.glamsdalen.dk/wp-content/uploads/2016/07/person-testimonial.jpg

“På Glamsdalens Idrætsefterskole møder vi hver dag med det mål at se dig vokse – socialt, fagligt og idrætsligt. Udfordringer får du masser af, både i bøgerne og på banerne. Nok så væsentligt er vi der også for dig, når det er livet, du lægger arm med. For os handler det ikke om, at du skal være hurtigst, stærkest eller bedst. Det vigtige er, at du – og hver eneste af dine kammerater på skolen – får lysten til at strække dig lidt længere og gøre en forskel.”